Celková rekonštrukcia

Celková rekonštrukcia chrupu je po technickej a časovej stránke najnáročnejšia procedúra, ktorá si vyžaduje zapojenie celého tímu dentálnych odborníkov.

Pri celkovej rekonštrukcii dbáme okrem zlepšenia estetiky úsmevu na vašu celkovú funkčnú rehabilitáciu - teda aby ste sa mohli komfortne najesť a zuby používať naplno.

Ako prebieha celková rekonštrukcia?

1) Vstupné vyšetrenie a analýza

Začneme podrobným vstupným vyšetrením a analýzou vášho stavu. Vďaka fotodokumentácii a detailným RTG a CBCT zobrazovacím technikám vidíme aj to, čo je skryté pod povrchom.

2) Liečebný plán

Zistíme vaše požiadavky a očakávania, na ich základe zhotovíme podrobný liečebný plán. Vždy sa zameriavame na dlhodobo stabilný a udržateľný výsledok.

3) Sanácia

Aby sme váš úsmev mohli posunúť na nový level, najprv musíme opraviť kazy a nevyhovujúce výplne. Veľmi dbáme na to, aby ste počas celej doby liečby udržiavali výborný stav svojej ústnej hygieny. To je základ úspechu.

4) Reevaluácia liečebného plánu

Po oprave zubov a hygienickej stabilizácii si spolu znovu prejdeme liečebný plán, prípadne ho pozmeníme podľa aktuálnej situácie.

5) Chirurgia a protetická rehabilitácia

Na záver pristupujeme k najnáročnejšej časti celkovej rekonštrukcie, k chirurgii (doplnenie kosti, ďasna, zubné implantáty) a protetickej rehabilitácii (plomby, korunky, mostíky).

Najprv nasadzujeme zuby provizórne (plastové), aby ste si na nich mohli vyskúšať tvar, zhryz a ich celkovú funkčnosť. Po 3-6 mesiacoch provizórne zuby vymieňame za definitívne (keramické).

Proces celkovej rekonštrukcie chrupu trvá približne 2-4 roky. Zúčastňuje sa ho mnoho odborníkov (zubný lekár, dentálna hygienička, chirurg, čeľustný ortopéd, protetik, zubný technik).

Prípady, kedy realizujeme celkovú rekonštrukciu:

  • vysoké estetické nároky na úsmev
  • staré a nevyhovujúce protetické práce
  • strata viacerých zubov
  • zodrané zuby u škrípačov (bruxistov)

Zaujímajú vás naše výsledky?

Pozrieť si naše štúdie