Na vyšetrenie s „krivými zubami“ sa nechodí pravidelne, ako napríklad na preventívne prehliadky k zubárovi. Veľa ľudí dokonca nikdy nenavštívi špecialistu na vyrovnávanie zubov. Prvá návšteva čeľustného ortopéda (ortodontistu) je preto väčšinou odporučená Vašim zubným lekárom. Ten ako prvý zistí, že s postavením zubov nie je niečo v poriadku a odošle Vás, alebo Vaše dieťa na konzultáciu k špecialistovi. Kontakt dostanete od Vášho lekára, alebo si ho rýchlo vyhľadáte na internete.


Konzultácia trvá približne 30 minút, v priebehu ktorých Vás lekár vyšetrí a rozhovorom zistí všetky potrebné informácie. Dozviete sa približné možnosti riešenia Vášho problému a v spoločnom dialógu sa rozhodnete, či je pre Vás liečba strojčekom nevyhnutná, či by sa jednalo len o estetickú úpravu úsmevu, alebo by pre Vás nemala žiaden výrazný prínos. V prípade, že sa neviete rozhodnúť ihneď, nemusíte sa obávať žiadnych záväzkov. Nové informácie si môžete kľudne premyslieť doma, prípadne sa môžete poradiť so svojim lekárom, blízkymi či známymi. 


A na čo nezabudnúť? V prípade, že máte k dispozícií aktuálnu panoramatickú röntgenovú snímku (OPG), na ktorej sú prehľadne vidieť všetky zuby a kosti, doneste si ju so sebou. Či už vytlačenú na papieri, alebo uloženú na prenosnom disku. Ak ju nemáte, nebude to žiaden problém. Naše pracovisko disponuje vlastným röntgenom a na počkanie si ho vieme zhotoviť sami.